.......... Gsmotoclub..........

V

VASILIS_KORINTHOS

Guest
Gsmotoclub..... Τίτλος για άλλους τυπικός... Για άλλους σημαντικός.... Για άλλους αδιάφορος... Για άλλους καθημερινός...Για άλλους ιδέα... Για άλλους παρέα κτλ κτλ .. Ο καθένας όπως το βλέπει από την οπτική του γωνία......

Δεν είμαι και ο ποιο κοινωνικός άνθρωπος του κόσμου... Δεν έχω πολλά πάρε δώσε με τα Φόρα και τα πέρα δόθε σε εκδηλώσεις εκδρομές social media κτλ κτλ... Είμαι σαν το στρείδι ένα πράμα.... Φροοοουπ!!! Ααχ!!

Ως Άνθρωπος έχω τις ατέλειες μου και τα στραβά μου.... Δεν θα μπορούσα να αποτελέσω την εξαίρεση του κανόνα... Άλλωστε αυτά είναι τα χαρακτηριστικά μου και δεν μπορώ να τα απαρνηθώ ... Και να σου πω την αλήθεια Αγαπητέ μου αναγνώστη... Μου αρέσει αυτό όσο εγωιστικό και αν ακούγεται... Είμαι αυτός που είμαι και τα έχω βρει με τον εαυτό μου.... Αυτός ο συμβιβασμός μου έχει ανοίξει τους ορίζοντες μου... Βλέπω τα πάντα ποιο καθαρά πλέον χωρίς παρωπίδες...Φροοοουπ!!!

Διαβάζω το παρόν φόρουμ εδώ και τρία χρόνια περίπου.... Ξεκίνησα ως απλός επισκέπτης... Ήθελα να αντλησω πληροφορίες για το gs 1150 adv που είχα ως στόχο να αγοράσω... Ξέρεις Αγαπητέ Αναγνώστη αναφέρομαι στη γνωστή Ονόματι Φρόσω.... Φροοοουπ!!! Ααχ!!!

Όλα ξεκίνησαν έτσι απλά και απρόσωπα τυπικά και ξερά.... Η πολυπόθητη οδύσσεια της εύρεσης και αγοράς του gs έγινε τελικά και πλέον άρχισε το ταξίδι μαζί της....

Παράλληλα όμως άρχισε και ένα άλλο ταξίδι... η ενεργή μου συμμετοχή δλδ στο φόρουμ... Στην αρχή ηλεκτρονικά... Μετά τυπικά... Όσο όμως περνούσε ο καιρός άρχισε αυτό το πράγμα που λέγεται gsmotoclub να με αγγίζει... Πέρα απ ότι αφορά της μοτοσυκλέτες... Άρχισε να γίνεται κάτι άλλο... Θα ρωτήσεις τώρα Αγαπητέ Αναγνώστη... Πώς γίνεται αυτό? Δεν ξέρω να σου πω... Αλλά θα προσπαθήσω να το περιγράψω όσο μπορώ....

Όπως προείπα δεν είμαι και το ποιο κοινωνικό άτομο του κόσμου... Μέσα σε αυτό το φόρουμ όμως είδα μια μικρή κοινωνία... Μια κοινωνία όμως όχι απρόσωπη... Μια κοινωνία που αποκαλεί ο ένας τον άλλον παρά τις τυχών διαφωνίες με το μικρό του όνομα... Πράγμα που στα δικά μου μάτια είναι πολύ ευγενικό... Δεν το συναντάς σε αυτό το εύρος σε άλλα Φόρουμ.. Εξαιρέσεις υπάρχουν και θα υπάρχουν και καλό είναι να υπάρχουν... Άλλωστε αυτές αποτελούν το άλλο άκρο... Και βοηθούν στο να υπάρχει ισορροπία...

Είδα ανθρώπους να πειράζουν ο ένας τον άλλον..άλλους πάλι τους συνάντησα στο δρόμο... άλλους απλά τους πήρα τηλέφωνο και άλλοι με πήραν.. . Είδα Ανθρωπους να μοιράζονται απόψεις και πράγματα απλά και καθημερινά... Πειράγματα... Βόλτες.. Ιδέες...καφέδες... Ανταλλακτικά κτλ κτλ... Όλο αυτό μου δημιούργησε την ανάγκη να συμμετέχω και εγώ με τον δικό μου τρόπο.... Γράφω σε αυτό εδώ και ένα χρόνο περίπου ότι με απασχολεί... Ότι μου κινεί το ενδιαφέρον με το δικό μου τρόπο.... Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι.... Αλλά είπαμε Αγαπητέ Αναγνώστη τα δύο άκρα πάντα φέρνουν την ισορροπία... Με την Φυσική θα τα βάλουμε τώρα? Φροοοουπ!! Ααχ!!!

Χθες το λοιπόν με αφορμή τον Ευτύχη αποφάσισα να κάνω ακόμα ένα μικρό βήμα ως προς την συμμετοχή προς το φόρουμ.... Αποφάσισα να συμμετέχω στην συνάντηση που ετοίμασε.... Και ενώ το άναρχο μυαλό μου έχει την εντύπωση ότι θα παρεβρεθεί σε μια όμορφη εκδήλωση... Όπου θα γνωρίσει νέους μοτοσυκλετιστές.. Θα φάμε θα πιούμε θα τα πούμε και όλα καλά....

Ξαφνικά διαπίστωσα ότι τελικά δεν είναι αυτό μόνο... Από μια χειραψία μπορείς να καταλάβεις πολλά... Έτσι μου έλεγε ο συγχωρεμένος ο Μπάρμπα - Τάκης ο Πατέρας μου.... Μια σφιχτή χειραψία σε δένει με τον απέναντι.... Μια γυαλιστερή ματιά σου δείχνει το είναι του άλλου... Τώρα θα πεις Αγαπητέ μου Αναγνώστη δεν είναι ακριβώς έτσι....

Και όμως σε αυτό το φόρουμ είναι.... Μπορεί να γνωρίζεις τον άλλον πρώτη φορά να έχεις το μόνο κοινό μαζί του δυο ρόδες και ένα ηλεκτρονικό πάρε δώσε μαζί του... στην ουσία ξένοι μεταξύ ξένων... Αλλά εδώ δεν είναι έτσι....

Εδώ έχει να κάνει μεταξύ Ανθρώπων.... και μιας Ιδέας... μιας Ιδέας που για όλους είναι κοινή... μιας Ιδέας που πρώτα έχει τον Άνθρωπο και μετά τα σίδερα... Και αυτό το πρωτοείδα εδώ και μόνο εδώ μετά από αρκετά χρόνια στο δρόμο και από τις λίγες εμπειρίες στα Μoto forum γενικά...

Να γιατί αξίζει κανείς να είναι μέλος στην Κοινότητα αυτή.... Γιατί δεν είναι σαν Όλες τις άλλες.... Δεν είναι απλά μια κοινότητα .. μια κοινότητα πάνω απο μέταλλα και ρόδες... Είναι μια κοινωνία Ανθρώπων... Μια Οικογένεια Μοτοσυκλετιστών....

Να γιατί Gs motoclub... Γιατί δεν είναι απλά ένα Moto forum.........

............. Είναι μια ιδέα.........

ΥΓ Χάρηκα πραγματικά που σας γνώρισα........

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ ωραία και καθαρή αληθινή γραφή.
Χαίρομαι να διαβάζω τέτοια θέματα,θέματα τα οποία βαθαίνουν την σκέψη μας!!
Ευχαριστώ πολύ.thank you

ARGI

Well-Known Member
Περιοχή
Καρδίτσα
Μοτοσυκλέτα
Mια "Μαυρούλα" &
YAMAHA BW100
(Το επαγγελματικό μου...)
Την καλημέρα μας....
Βγαίνουν τα προγράμματα της Πίτας !

Captainslow

Well-Known Member
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
peugeot2
Καλημέρα σας Κύριοι! Το παλεύω μήπως και κάνω καμία καταδρομική και παραβρεθώ στην Πίτα.... Αλλά αυτός ο πστς ο Μέρφις.. πώς διάολο το λέμε τέλος πάντων.. Έχει άλλη άποψη!

Fro(g)y

Well-Known Member
Περιοχή
Ηλιούπολη - Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
BMW F800 GS ADV
Καλημέρα σας Κύριοι! Το παλεύω μήπως και κάνω καμία καταδρομική και παραβρεθώ στην Πίτα.... Αλλά αυτός ο πστς ο Μέρφις.. πώς διάολο το λέμε τέλος πάντων.. Έχει άλλη άποψη!

Πάλεψέτο Captain!!! Κάνε τον Μέρφι φίλο σου!!! ΚΟΥΑΞ!!! ΚΟΥΑΞ!!!

Gasgs

Administrator
Μέλος ΔΟ
Περιοχή
Kifisia
Μοτοσυκλέτα
R1200GS πρώην karatoybanos

Έχουμε καιρο μπροστά μας, κάτι θα αλλάξει και θα είσαι, είμαι σίγουρος!!!