4 χρόνια Gs Motoclub.....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σχετικά με το GSmotoclub (about GSmotoclub)' που ξεκίνησε από το μέλος Akis, στις 16 Δεκεμβρίου 2017.

1. Akis

Akis The World is yours...

Περιοχή:
    Athens
    Μοτοσυκλέτα:
    Μπεεεεεεεμβεεεε
    HONDA C 90 84'
    4 χρονια Gs Motoclub.....
    Μια τετραετια με την καλυτερη παρεα.....

Με την ευκαιρια συμπληρωσης 4 ετων απο την ιδρυση του Gs Motoclub,και κανοντας ενα συντομο review,θα ηθελα να γραψω καποια πραγματα που νιωθω....
    Το Gs Motoclub γεννηθηκε απο τις σταχτες του παλαιοτερου Gs Forum,στο οποιο ομως ουσιαστικα οφειλουμε ολοι τις γνωριμιες μας και την δημιουργια αυτης της παρεας.Στηθηκε μεσα σε ελαχιστο χρονο,με αρκετη προχειροτητα αρχικα,με τους ανθρωπους που το ''σηκωσαν'',να ξεκινουν για πρωτη φορα να βαδιζουν σε εντελως αγνωστα μονοπατια για αυτους.Με αρκετο κοπο,ωρες,εξοδα αλλα και με την προκληση της εξερευνησης για κατι εντελως αγνωστο,καταφεραν να κρατησουν ζωντανη την ''παλιοπαρεα'',και βεβαια μαζι με αρκετα νεα μελη να την μεγαλωσουν.

Στα 4 αυτα χρονια,εγιναν πολλα.Διασπασεις,ιντριγκες,αποχωρησεις μελων και διαχειριστων,παραπονα,
    διαφωνιες,παρεξηγησεις αλλά και γλεντια,εκδρομες,ταξιδια μικρα και μεγαλα,εκδηλωσεις,νεες γνωριμιες και φιλιες που ειναι ισως και το πιο σημαντικο.Ολα τα παραπανω ομως αποτελουν τα κυρια συστατικα για εναν ζωντανο και υγιη οργανισμο που λυπαται,χαιρεται,κλαιει,γελαει,διαφωνει και συμφωνει.Που βασιζεται στην μοτοσυκλετιστικη αλληλεγγυη,πραγμα που ειναι εντελως αγνωστο και ανηκουστο για καποιον ασχετο με τον χωρο αυτο.

Θα συνεχισουμε λοιπον να ανοιγουμε τον υπολογιστη μας η το τηλεφωνο μας για να πουμε την καλημερα μας,να γραψουμε τα νεα μας,να εκφρασουμε τα συναισθηματα μας,να μοιραστουμε πραγματα,να μαθουμε πραγματα που δεν γνωριζαμε,να γνωρισουμε νεους ανθρωπους,να συμφωνησουμε και να διαφωνησουμε.Και ολα αυτα να τα πραττουμε μεσα απο την τεραστια αγκαλια της μεγαλης μας αγαπης:Tης μοτοσυκλετας μας.

Το Gs Motoclub ειμαστε ολοι εμεις που το αγαπαμε και το στηριζουμε καθημερινα.Ευχαριστουμε ομως και ιδιαιτερα τους ''Καπετανεους'' του,που με την προσπαθεια τους για το καλυτερο αλλα και τον χρονο που διαθετουν,στηριζουν και οργανωνουν πραγματα και καταστασεις που εμεις απολαμβανουμε.
    Το σιγουρο παντως ειναι ενα:Το Gs Motoclub θα μας συντροφευει για πολλα-πολλα χρονια ακομη

Ευχομαι Χρονια Πολλα,δημιουργικα,με υγεια για ολους εμας και τους αγαπημενους μας,πολλα μοτοσυκλετιστικα δρωμενα,πολλους νεους φιλους,μοτοσυκλετιστικη αλληλεγγυη και παντα ορθιοι ολοι μας!

Καλη Μοτο-Χρονιά σε ολους!!!!

Gs motoclub logo.png

2. karellen
    On

karellen Active Member

Περιοχή:
    Καλαμάτα
    Μοτοσυκλέτα:
    GS 1200 '09
    KLR 600 '84
    Dax 80 '90
    Χρόνια πολλά,πάρα πολλά στο φόρουμ μας και καλή δύναμη στους ανθρώπους που το συντηρούν και το έχουν κάνει να είναι μια μεγάλη οικογένεια. happybirthday

takis ninja, DespinaGs, Btls and 9 others like this.
  3. KOSTIS-GS
    On

KOSTIS-GS Well-Known Member

Περιοχή:
    ΑΘΗΝΑ
    Μοτοσυκλέτα:
    GS 1200 LC
    Χρονια Πολλα στο CLUB μας να ειμαστε ολη καλα και να κανουμε βολτες ταξιδια παντα με ασφαλεια και ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσους πτροσπαθουν για το καλυτερο Και σε αυτους που το στηριζουν happybirthday

DespinaGs, Btls, Akis and 8 others like this.
  4. giamar
    On

giamar Well-Known Member

Περιοχή:
    Κατερινη
    Μοτοσυκλέτα:
    R 1200 GS

Astrea 100
    Χρονια πολλααά

DespinaGs, Btls, Akis and 7 others like this.
  5. prioxxx

prioxxx Member

Περιοχή:
    Patra
    Μοτοσυκλέτα:
    GS 800
    Χρόνια πολλά ,υγεία και ευτυχία να έχουμε να γράφουμε χλμ

DespinaGs, Btls, Akis and 7 others like this.
  6. jliordos

jliordos Active Member

Περιοχή:
    Θεσσαλονίκη
    Μοτοσυκλέτα:
    BMW R1200GSA TRIPLE BLACK
    RESPECT @Akis ,με λίγα λόγια αποτύπωσες μια εικόνα 4(και όχι μόνο)χρόνων !! Να είμαστε όλοι καλά με ανοιχτούς ορίζοντες ,γιατί μόνο εκεί βλέπουμε κάτι να εξελίσσετε ,ακόμα και εμάς τους ίδιους !! Χρόνια πολλά στο forum και χαίρομαι που κάνω όμορφες γνωριμίες με ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ ανθρώπους εδώ μέσα thank you

zimiaris, DespinaGs, Btls and 9 others like this.
  7. orestisT

orestisT Well-Known Member

Περιοχή:
    Χα'ι'δάρι Αττικής
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200GSA twin cam
    Χρόνια πολλά λοιπόν, να τα 100στήσει;;;; να τα 1000σει και ακόμη παραπέρα!
    @Akis έδωσες μια αφορμή να πούμε ο καθένας κάτι, μιας και είναι τα ''γενέθλια'' του χώρου που μας φιλοξενεί, μας ανέχεται, μας οργανώνει, μας ταξιδεύει και γιατί όχι, πολλές φορές μας φτιάχνει τη διάθεση!
    Τέσσερα χρόνια που έχει ο καθένας να θυμηθεί πολλά, κυρίως όμορφα πράγματα, τέσσερα χρόνια μια μεγάλη παρέα, η οποία πολύ σωστά ειπώθηκε παραπάνω, δεν θα υπήρχε αν πίσω απ'αυτή δεν δούλευαν μερικοί για να τις δίνουν ανάσες να ζει!
    Εγώ θα έλεγα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλα τα μέλη ενεργά και μη, αλλά τις καλύτερες ευχές θα τις δώσω στους αντμινομοντεράτορες, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ!!!!!!!happybirthdayhappybirthdayhappybirthdayhappybirthdayhappybirthdayhappybirthday

takis ninja, DespinaGs, Btls and 15 others like this.
  8. SenseiG
    On

SenseiG Well-Known Member

Περιοχή:
    ΠΕΝΤΕΛΗ
    Μοτοσυκλέτα:
    HONDA VARADERO 1000 XLV
    Χρονια πολλα στην μεγαλη μας παρεα.Ενα μεγαλο ευχαριστω στα φιλαρακια που τρεχουν για να ειμαστε ολοι μαζι μια μεγαλη παρεα.
    Διαφωνιες θα υπαρχουν οσοι εφυγαν καλα χιλιομετρα να εχουν.Οσους θελουμε θα τους βρουμε για καφεδακι εκτος.
    καλα να περασουμε σημερα!

DespinaGs, Btls, Akis and 9 others like this.
  9. Princess

Princess Active Member

Περιοχή:
    Νεα Κηφισιά Αθήνα.
    Μοτοσυκλέτα:
    Συνοδηγός gs 1150 adventure
    Χρόνια πολλά και καλά, χαρούμενα, ξέγνοιαστα, δημιουργικα και ταξιδιάρικα!! Καλή δύναμη στα παιδιά που το τρέχουν, οφείλουμε να σεβόμαστε τη προσπάθεια τους και το χρόνο που ξοδεύουν. Αυτά δεν αγοράζονται! Πολλά μπράβο σε όλους εμάς που με οποιονδήποτε τρόπο δίνουμε το παρών!!! Να έχουμε μια ήρεμη χρονιά, να βρισκόμαστε και να απολαμβανουμε την καλή παρέα και να μη χάνουμε την ανθρωπιά και την ελπίδα!!!!

10. dretsas
    On

dretsas Well-Known Member

Περιοχή:
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μοτοσυκλέτα:
    1200 GS
    Διαβάζοντας τον @Akis αγαπημένο φίλο Άκη δράττομαι της ευκαιρίας και εγώ να απλώσω ένα <<σεντόνι>> ,με τις σκέψεις μου και με τα συναισθήματα μου ,το οποίο σεντόνι όμως είναι η αλήθεια μου.

Έχουν περάσει 20 μήνες που άνοιξα τον υπολογιστή μου ψάχνοντας κάτι που να αφορά την αγάπη μου στον μοτοσυκλετισμό που από το 1978 ξεκίνησα το όμορφο ταξίδι του, 15 χρονών με ένα beneli ,διακόπτοντας το 2002, και ξαφνικά (η αγάπη δεν περνάει ποτέ) ένα απόγευμα τον Φεβρουάριο βρέθηκα με ένα gs ,μόνος.
    Τι να κάνεις όμως τέτοια χαρά αν δεν μπορείς να την μοιραστείς, να μάθεις ,να γνωρίσεις, να συμμετάσχεις σε νέες εμπειρίες ,και να ακούσεις για παλιές .

Εκεί ακριβώς μπήκε στην ζωή μου το gsmotoclub .Μία τεράστια παρέα από όλη την Ελλάδα που σε καμία περίπτωση δεν φείδονται κόπων,διάθεσης,χρόνου,για να σε βοηθήσουν σε ότι μπορείς να φανταστείς.
    Ξαφνικά αισθανόμουν όλη την Ελλάδα λίγα βήματα μακριά μου και ανθρώπους που δεν θα γνώριζα ποτέ μου, σχεδόν αδέλφια μου.Από την Ορεστιάδα μέχρι την Κύπρο άνθρωποι που τους μιλούσες στο τηλέφωνο και σε αντιμετώπιζαν σαν να σε ήξεραν χρόνια και όταν τους συναντούσες σε αγκάλιαζαν σαν συγγενή.

Πως να μην τους αγαπάς όλους ,τον Πέτρο,τον Παύλο,τον Κώστα, τον Πάνο, τον Γιάννη,τον Στράτο,τον Δημήτρη ,τον Θεολόγο,τον Άκη, τον Ευτύχη, ,τον Αργύρη, τον Αποστόλη ,τον Ορέστη, τον Αλέξανδρο,τον Χρήστο, ..........πολλοί αγαπημένοι φίλοι που η διάθεση τους είναι τέτοια που σε καθιστούν υπόχρεο και χαρούμενο όταν τους συναντάς.

Η παρέα μου, οι φίλοι μου, τόσο διαφορετικοί σε όλα σχεδόν τα επίπεδα ΑΛΛΑ τόσο ίδιοι για την κοινή μας αγάπη-τρέλλα που μας ενώνει και μας κάνει να νιώθουμε τόσο χαρούμενοι και τόσο ζωντανοί.

Η ιστορία του forum ,την έψαξα για να κερδίσω όσο είναι δυνατό τα χαμένα χρόνια που ήμουν εκτός ,στα βίντεο και στις φωτογραφίες που είναι αναρτημένα στο διαδίκτυο .
    Τα είδα ΟΛΑ δύο και τρεις φορές νιώθοντας χαρά για τους πρωταγωνιστές και λύπη για τον εαυτό μου που δεν ήμουν εκεί, και κατάλαβα ότι η ιστορία οι άνθρωποι οι εμπειρίες τα ταξίδια η αλληλεγγύη που εκφράζεται με απίστευτους τρόπους ακόμα και μεταξύ ανθρώπων που έχουν παρεξηγηθεί, δεν υπάρχει πουθενά.
    Μία παρέα που πάντα θα συνδέεται με απίστευτες εμπειρίες,και πάντα θα είναι μαζί στις δύσκολες στιγμές.
    Συγκινήθηκα.
    Ο μοτοσυκλετισμός μας ενώνει ,η αλληλεγγύη που τον χαρακτηρίζουν, η καρδία μας που πάνω στην μηχανή γίνεται, αγνή, άδολη, 6χρονών παιδιού.
    Ευχαριστώ GSMOTOCLUB
    Ευχαριστώ όλους όσοι το συντηρείτε και τρέχετε
    Ευχαριστώ τα μέλη και τους αγαπημένους φίλους , είμαι 53 ετών και νιώθω 13 ,είμαι ευτυχισμένος και χαρούμενος με τόσους φίλους που ξέρω.
    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΑΠΟ ΟΛΑ
    ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΡΟΧΟΙ

takis ninja, DespinaGs, Btls and 17 others like this.
  11. PetrosGS

PetrosGS Well-Known Member

Περιοχή:
    Αττική
    Χρόνια πολλά και ευχαριστούμε τους ανθρώπους που το συντηρούν αλλά και όλα τα μέλη που του δίνουν πνοή.
    Υγεία και πολλές βοοοοοοοοοοοοοοοοόλτεεεεεεςςςςςς

12. SenseiG
    On

SenseiG Well-Known Member

Περιοχή:
    ΠΕΝΤΕΛΗ
    Μοτοσυκλέτα:
    HONDA VARADERO 1000 XLV
    ...ελα σιγα σιγα[​IMG]

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zimiaris, DespinaGs, dretsas and 10 others like this.
  13. Xenos

Xenos Member

Μοτοσυκλέτα:
    1200 GS 06
    χρονια μας πολλα,με πολλα ομορφα χλμ...ομορφες στιγμες με γελια....και λιγη τσαντιλα ας υπαρχει,ειναι στο αιμα μας..αλλα παντα με βηματα μπροστα και οχι πισω!!

DespinaGs, dretsas, Btls and 5 others like this.
  14. omorfantras

omorfantras Moderator Staff Member

Περιοχή:
    Πειραιας
    Μοτοσυκλέτα:
    Bmw gs 1200adv
    Παμε γερα.

IMG_4267.JPG

IMG_0165.JPG

DespinaGs, dretsas, Btls and 6 others like this.
  15. commander

commander Well-Known Member

Περιοχή:
    Μοτοσυκλέτα:
    GS 1150 ADV Desierto 3
    AFRICA TWIN 650 PARIS DAKAR/88
    Θα βάλω τα κλάματα με τον π@στη!!!!!!
    Χαχαχαχαχχαχα

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

takis ninja, DespinaGs, Btls and 5 others like this.
  16. Gasgs
    On

Gasgs Administrator Staff Member

Περιοχή:
    Kifisia
    Μοτοσυκλέτα:
    R1200GS πρώην karatoybanos
    Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά και πάντα όρθιοι!!!! [​IMG]

17. Gasgs
    On

Περιοχή:
    Kifisia
    Μοτοσυκλέτα:
  18. Gasgs
    On

Περιοχή:
    Kifisia
    Μοτοσυκλέτα:
    Σοβαντισματα ο ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑΣ!!!

19. Papadopaidi

Papadopaidi Well-Known Member

Περιοχή:
    Patras
    Μοτοσυκλέτα:
    R1150GS '00 (ABS)
    Αγάπη,μοιράστε αγάπη.
    Καλά χλμ σε όλους.

20. spitiko

spitiko Administrator Staff Member

Περιοχή:
    ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ
    Μοτοσυκλέτα:
    TIGER 1050 ABS 07, CCM 404 DS
    Ναι είμαστε όμορφη και δυνατή παρέα. Καλή συνέχεια !!

Στάλθηκε τον Σπιτικό

takis ninja, DespinaGs, Btls and 6 others like this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Users Viewing Thread (Users: 0, Guests: 0)

Free JavaScript from