Μόνιμα αναμμένα φλάς σε 1250 ADV 2021

Περιοχή
Athens
@Fotis.tzava, Φώτη, φωτιές που μας άναψες μέσα στη κάψα του καλοκαιριού!!! :) Σκεφτόμουν να παραγγείλω από την Ολλανδία 2 σετάκια για LC 1200, για μένα και ένα φίλο μου, αλλά βλέπω η "διαδικασία" έγινε ήδη πιο απλή με τον Αντρέα. Του έστειλα ήδη μήνυμα στο Viber :)

artemis1806

Active Member
Περιοχή
Ίλιον
@Fotis.tzava, Φώτη, φωτιές που μας άναψες μέσα στη κάψα του καλοκαιριού!!! :) Σκεφτόμουν να παραγγείλω από την Ολλανδία 2 σετάκια για LC 1200, για μένα και ένα φίλο μου, αλλά βλέπω η "διαδικασία" έγινε ήδη πιο απλή με τον Αντρέα. Του έστειλα ήδη μήνυμα στο Viber :)
Βλέπω να μην πηγαίνουμε διακοπές

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

kostas

Well-Known Member
Περιοχή
Ορεστιάδα
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Vespa lx
Εγγύηση; (Γνωριζεις και γνωρίζουμε ότι η μαμά εταιρία δεν αναγνωρίζει after market ανταλλακτικά)

Αφαιρεθούν; (Δεν θεωρώ ότι υπάρχει λογος από τη στιγμή που είναι απόλυτα συμβατά, τι βλάβη θα μπορούσαν να επικαλεστούν ότι μπορεί να προκαλέσουν τα φλας;)

Εύκολα; (Αν θεωρεις εύκολο το να λύσεις όλο το μηχανάκι, κάτι το οποιοθεωρώ υποκειμενικό)
View attachment 68821
Προσωπική μου άποψη:
Τα έψαχνα καιρό με τόσο εξαιρετική ποιότητα και υλοποίηση, με το που το είδα να είναι διαθέσιμο από τη συγκεκριμένη εταιρία, το προώθησα στον Αντρέα από το best Moto wash και παρήγγειλε όσα είχαν διαθεσιμα οι Γερμανοί.
Το αποτέλεσμα μου αρέσει υπερβολικά και θεωρώ ότι θα ακολουθήσουν αρκετοί όταν το δουν από κοντά..

Έχω απορία σε ποιο σημείο είναι τα φις των εμπρός φλας και πρέπει να λυθεί το μισό μηχανάκι…
Πέρα από την πλάκα είναι πολυ όμορφη αναβάθμιση , σκεφτόμουν καιρό να έδινα συνεχόμενο ρεύμα στα μαμά φλας για πορεία αλλά εδώ δεν πειράζεις τίποτα και αναβαθμίζεται αισθητικά.

Μετα τον Σεπτέμβρη - Οκτώβρη που θα πιάσουν τα κρύα θα ασχοληθώ να τα αλλάξω και εγώ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Fotis.tzava

Well-Known Member
Περιοχή
Αθηνα
Έχω απορία σε ποιο σημείο είναι τα φις των εμπρός φλας και πρέπει να λυθεί το μισό μηχανάκι…
Πέρα από την πλάκα είναι πολυ όμορφη αναβάθμιση , σκεφτόμουν καιρό να έδινα συνεχόμενο ρεύμα στα μαμά φλας για πορεία αλλά εδώ δεν πειράζεις τίποτα και αναβαθμίζεται αισθητικά.

Μετα τον Σεπτέμβρη - Οκτώβρη που θα πιάσουν τα κρύα θα ασχοληθώ να τα αλλάξω και εγώ.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν μπορεις να αποφύγεις το λύσιμο.. και όπως ξέρεις πάει αλυσιδωτά .. και κάγκελα και φτερά και αεραγωγοί..

nikolas

New Member
Φαίνονται πράγματι πολύ όμορφα, εμένα πάντως μου έχει κεντρίσει τη περιέργεια πως μένουν μόνιμα αναμένα, ειδικά τα μπροστά, ενώ είναι Plug n play και υποθέτω τα "μαμά" δεν παίρνουν μόνιμο ρεύμα για dlr.

Fotis.tzava

Well-Known Member
Περιοχή
Αθηνα
Φαίνονται πράγματι πολύ όμορφα, εμένα πάντως μου έχει κεντρίσει τη περιέργεια πως μένουν μόνιμα αναμένα, ειδικά τα μπροστά, ενώ είναι Plug n play και υποθέτω τα "μαμά" δεν παίρνουν μόνιμο ρεύμα για dlr.
Μαζί με το φις που κουμπώνει στην υποδοχή των φλας, έχει ένα ακόμη καλώδιο που μπαίνει εκεί που παίρνει ρεύμα και το φανάρι (δίχως κόψε ράψε)
Τώρα από θέμα ομορφιάς είναι απίστευτα και ολόιδια με τα μαμά 2021-22

Περιοχή
Athens
Για όσους "καταπιάνονται" με τα DIY, με ένα torx 25 και ένα 30 θα κάνουν την εγκατάσταση τους όμορφα και ωραία...για όλους του άλλους υπάρχει ο γνωστός Αντρέας :) Παραθέτω και τις αναλυτικές οδηγίες του Ολλανδού στο Google Drive μου σε pdf για download και μελέτη. Have fun :)